stoisko galia święto ceramiki

BOLESŁAWIECKIE ŚWIĘTO CERAMIKI

Co roku w połowie sierpnia w Bolesławcu odbywa się trwające od środy do niedzieli Święto Ceramiki. Tych kilka dni poświęconych jest w pełni promowaniu wyrobów ceramicznych, z których słynie Bolesławiec. Ludzie z całego świata tłumnie przyjeżdżają podziwiać lokalne rękodzieło, nawiązywać kontakty biznesowe, czy kupować małe i większe prezenty a nawet całe zastawy stołowe. Ceramiczne zakupy uzupełniają różne wydarzenia kulturalne i artystyczne, które umilają czas odwiedzającym.

Jarmark ceramiczny

Sercem Święta Ceramiki jest zdecydowanie bolesławiecki rynek, który co roku na kilka dni wypełnia się niepowtarzalną atmosferą. To właśnie tutaj odbywa się co roku ceramiczny jarmark. Plac na około ratusza pełen jest ludzi spacerujących od jednego stoiska do drugiego. W małych drewnianych domkach producenci ceramiki prezentują klientom owoce swojej całorocznej pracy. Pokazują swoje nowe dekoracje i kształty. Półki uginają się pod ciężarem kolorowych kubków, miseczek i wazonów. W ogrodzonym płotkiem ogródku malarki z zakładów ceramicznych nakładają chętnym ceramiczny makijaż – granatowymi stemplami zdobią ręce i twarze. Można też spróbować swoich sił podczas warsztatów ceramicznych i  wykonać własną filiżankę albo talerz. Obok tradycyjnej bolesławieckiej ceramiki na jarmarku można też znaleźć wyroby innych producentów rękodzieła.

Galia Ceramika - Święto Ceramiki 2020
Bolesławiec Święto Ceramiki

Parada

Co roku w rynku odbywa się również parada, na której czele idzie Bractwo Ceramiczne. Jako jego członek, również mamy tam swojego przedstawiciela. Wszystkie osoby z Bractwa są ubrane w odświętne togi. Na piersi noszą natomiast ozdobny naszyjnik wykonany z ceramicznych płytek, który jest symbolem wyrobów danej firmy. Dodatkowo parada oferuje też dużo innych atrakcji, takich jak pokaz orientalnych tańców, zlot motocykli, czy pokaz nietypowych przebrań.

Dodatkowe atrakcje

Święto Ceramiki celebrowane jest na wiele różnych sposobów. Poza jarmarkiem ceramicznym oferuje również całą gamę artystycznych wydarzeń, takich jak koncerty i różne występy artystyczne. Oczywiście nie brakuje też typowych festynowych smakołyków, czyli waty cukrowej, gofrów czy pajdy ze smalcem. Natomiast na znudzone szukaniem idealnego zestawu obiadowego dzieci czeka wesołe miasteczko. Jak widać każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bolesławieckiego Święta Ceramiki!

Bolesławiec Święto Ceramiki
swieto_ceramiki-13

Nasze stoisko

Nasze stoisko co roku znajduje się zaraz przy skrzyżowaniu ulic Sierpnia ‘80 i Rynek. Jego lokalizacja widoczna jest na poniższej mapce. Jeżeli są Państwo zainteresowani rozmowami o współpracy lub chcą podczas zakupów skorzystać ze spokoju i większego wyboru, najlepiej odwiedzić nasze stoisko w ciągu tygodnia. 

ZDJĘCIA ZE ŚWIĘTA CERAMIKI 2020

ZDJĘCIA ZE ŚWIĘTA CERAMIKI 2019

ZDJĘCIA ZE ŚWIĘTA CERAMIKI 2018