kiermasz onz ceramika galia

Charytatywny kiermasz w Wiedniu przy ONZ

Od wielu lat co roku w Wiedniu odbywa się charytatywnym kiermaszu organizowanym przez UNWG, czyli United Nations Women’s Guild. Jest to stowarzyszenie kobiet powstałe przy Organizacji Narodów Zjednoczonych ONZ, które zajmuje się charytatywną pomocą dla potrzebujących dzieci na całym świecie. Środki na tę działalność są zbierane głównie na corocznym kiermaszu charytatywnych, który odbywa się w listopadzie w Wiedniu.

Nasz udział

Dzięki współpracy ze Stałym Przedstawicielstwem RP w Wiedniu od kilku lat mamy zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu. Nasze produkty zyskują uznanie wśród wielu ludzi z całego świata, którzy co roku do nas wracają, by kupić bożonarodzeniowe prezenty lub uzupełnić domową kolekcję ceramiki bolesławieckiej. Z utargu, który uda nam się uzyskać ze sprzedaży naszych produktów wyznaczony procent oddajemy stowarzyszeniu UNWG. Dzięki temu wspieramy ich działania na rzecz potrzebujących dzieci.

kiermasz onz ceramika galia
kiermasz onz ceramika galia

Polskie produkty

Na polskim stoisku poza naszą ceramiką można również znaleźć inne produkty reprezetujące Polskę. Oferta co roku trochę się zmienia, ale są to m.in. produkty z soli wydobywanej w Wieliczce, biżuteria i odzież w ludowe wzory, polskie słodycze, ekologiczne przyprawy i herbaty, a także polskie alkohole. 

Jedzenie

Stałym elementem kiermaszu jest nie tylko część z produktami z całego świata, ale także część z jedzeniem z całego świata. To właśnie tam można znaleźć  przysmaki i napoje z ok. 80 różnych często egzotycznych krajów. Oczywiście na polskim stoisku można co roku posilić się pierogami ruskimi, spróbować ogórków kiszonych i kupić polskie piwo. 

kiermasz onz ceramika galia

ZDJĘCIA Z KIERMASZU 2018

ZDJĘCIA Z KIERMASZU 2017

ZDJĘCIA Z KIERMASZU 2016