O NAS

Ceramika Galia

Ceramika Galia to rodzinna firma zajmującą się produkcją znanej na całym świecie ceramiki bolesławieckiej. Już od dwóch pokoleń dostarczamy naszym klientom wyjątkowe, ręcznie robione wyroby ceramiczne. 

Używając do ich wytwarzania naturalnych surowców, w większości występujących w okolicach Bolesławca, kontynuujemy wielowiekową tradycję naszego regionu.

RĘKODZIEŁO

Cały proces produkcji odbywający się w naszym zakładzie jest wykonywany ręcznie, bez pomocy zaawansowanych urządzeń lub maszyn:
od samego początku, czyli momentu przygotowania masy z gliny i zalania nią form, przez nakładanie stempli i malowanie, aż do ostatniego etapu produkcji, czyli szkliwienia i wypalania w piecu.

JAKOŚĆ

Różnorodność form sprawia, że nasze naczynia idealnie sprawdzają się w codziennym użyciu. Ich trwałość zapewnia bardzo wysoka temperatura wypału, która wynosi 1230°C. Dzięki temu można je myć w zmywarkach, a także używać w kuchenkach mikrofalowych i piekarnikach. Ponadto stosujemy farby i szkliwa niezawierające kadmu i ołowiu.

DEKORACJE

Zdobimy naszą ceramikę tradycyjną metodą stempelkową oraz pędzlem. Charakteryzuje nas bogata i odważna paleta barw, zainspirowana zmieniającymi się porami roku. Dodatkowo łączenie nowoczesnych motywów z tradycyjną ceramiką bolesławiecką sprawia, że nasze dekoracje doskonale pasują do wszystkich rodzajów wnętrz.

NASZA HISTORIA

1979

Tradycja wytwarzania wyrobów ceramicznych w naszej rodzinie została zapoczątkowana w 1979 r. przez Helenę i Jana Galików. Początkowo zakład nosił nazwę „Ceramika Garncarstwo” i znajdował się w Różyńcu.

Ceramika Bolesławiec Galia U-V3 i A-V3
Ceramika Bolesławiec Galia U-WP i U-P2

1993

W 1993 roku został przeniesiony do Łazisk. Firma zajmowała się wtedy produkcją ceramiki szkliwionej jednobarwnie i sprzedawała swoje produkty na rynku krajowym. 

2003

W 2003 roku udziałowcami spółki zostali Agnieszka i Andrzej Jasiukiewicz. Zapoczątkowało to nowy rozdział w historii firmy. Wprowadzone zostały nowe kolory szkliw oraz pierwsze dekoracje. W kolejnych latach asortyment poszerzono o ceramikę użytkową zdobioną tradycyjnymi bolesławieckimi stemplami i zaczęto eksportować wyroby.

Ceramika bolesławiecka Galia A-NC

EKSPORT

Dzięki swojej wyjątkowości i trwałości ceramika bolesławiecka cieszy się zainteresowaniem na całym świecie. Obecnie nasze produkty są eksportowane m.in. do USA, Kanady, Korei Południowej, Chin, Tajwanu i Japonii. Stale poszukujemy jednak nowych dystrybutorów w Polsce i na świecie.

ceramika galia

WSPÓŁPRACA

Jako zakład rękodzielniczy nie zajmujemy się produkcja masową wyrobów ceramicznych. Ważniejsza od ilości jest dla nas wyjątkowość. Dlatego jeżeli szukają Państwo niepowtarzalnych produktów wykonywanych ręcznie to zapraszamy do kontaktu.

Zostań naszym dystrybutorem...